Preskočiť na obsah

Zbojníčka 2007

  • Keysho 

Termín

17.3.-21.3.3007

Ako bolo

Po 12. krát sme vyrazili zhruba v stálom zložení na Zbojnícku chatu. Stankovým autom sme išli Karol, Magda, Alena a Stano. Podarilo sa nám vyraziť o 6:15 hod a na z Hrebienku po polievke v Sorei sme štartovali o 13 hod. Bolo zamračené a fúkal silný nárazový vietor, no v doline sme boli trochu chránení. Až v Bráne fučalo riadne. Vietor nás občas dokonca zhadzoval, napriek tomu že sme mali na lyžiach drapáky. Výstup nám trval 4 hodiny.

Večer o 22:30 dorazil v silnej víchrici aj Alino s Jarom. Im trval výstup neuveriteľných 4 ½ hodiny. Bol problém ísť aj na latrínu.

Druhý deň sa vyčasilo a aj vietor fúkal pomenej, resp. normálne. Po ranňajšom kafíčkovom rituále a Karolovom holení sme vyrazili na Prielom. Vyšlapali sme to do polovičky (hore fúkalo, niektorí sa chceli aj rozlyžovať, okrem toho že sa nám nechcelo šlapať), potom dole sme na kameni trochu poobedovali a išli cez Pasienky k Zbojníckej kope. Karol so Stanom šlapali do 1/3 Závratu, no bola lavinózna 3ka, tak dievčatám trochu drásali nervy keď ich pozorovali z bezpečného miesta. Na chatu sme sa nevracali cez Generál ale cvičným kopčekom za chatou.

No a v ďalšie dni tj. pondelok a v utorok sme mali stabilizované počasie, trvalé sneženie s víchricou. Napadlo 70 cm snehu a bolo počuť ako všade padajú lavíny. Boli sme sa síce na hodinu „popásť“ ale pôžitok a slasť to teda nebola. Dokonca Alino musel zavrhnúť Generál a „pásol“ sa s Jarom tiež.

Bolo jasné, že nemá význam ostať na chate, lebo do žiadneho sedla sa nedalo a nebude sa aj tak dať ísť z dôvodu vysokého lavínového nebezpečenstva. Prognózy počasia boli tiež zlé. Nakoniec aj Karol uznal, že zostať na chate s dvoma dievčatami nie je až taká sranda, a tak sme komplet v stredu opustili chatu. Báli sme sa lavín pod hángom a z Veverkového žľabu. Sneh bol hrozne ťažký a aj na lyžiach sme po kolená zapadali. Bola to fuška zísť, ale aj Zuzka pekne zlyžovala, taký mala strach pred lavínami. Na Hrebienku sme sa rozlúčili, časť išla domov vlakom, časť autami a poniektorí ešte mali namierené na zjazdovku na Chopok.

Pozn. Chatárovi trval zostup v utorok vo víchrici 3 hodiny!!!!!

autor neznámy

%d blogerom sa páči toto: