Preskočiť na obsah

Bodíky 2014

Vraj že či nejdem na orienťáky. Povedal som si, prečo nie. Vlastne je to už aj troška divné to je, aj sa troška hanbím, že som tam ešte nebol. Ale nemusím sa hanbiť, môj parťák tam tiež už vraj 20 rokov nebol… Volíme minimalistickú variantu, autom s kánoe prichádzame s maďarskej strany. Tu stretávame Denisku, Milana a ďalších účastníkov. My chceme strašne vyhrať (idem s Lucišou) a robíme pre to všetko možné, aj talizman – darček od súperov-  inštalujeme.

P1050928
Traverzujeme starý Dunaj. Evidentne nie sme sami, čo by radi vyhrali. Deniska s Milanom taktizujú už pri prezentácii, hlásia sa až po nás. Čo je proti tomu naša pritesovaná kačička…

P1050957

Obkresľujeme kontroly (14 ich je) so vzorovej mapy do našej, následne z našej do druhej našej. Nasleduje taktická tímová porada, preberanie rôznych variant, vypočúvanie a zapisovanie indícií. Tie teda boli skôr kontraindície. Sme na to postupne prišli neskôr.

P1050950

Vyrážame! Plán je najprv pozbierať väčšiu polku kontrol, ktorá je „po prúde“ od štartu. Vcelku to ide, len sa nám čoskoro do zadku zakusávajú naši úhlavní súperi v kategórii mixov- Denisa s Milanom. Aj nás predbehli, aj nám uchádzajú. Asi sa boja Ciši, niektoré kontroly berie dosť agresívne. Našťastie všetky klieštiky zostávajú na špagátiku. Mne sa podarilo časť mapy dodupkať nožkou a tým pádom zotrieť nakreslené kontroly v tomto sektore, takže s Cišou ohľadom navigácie moc nepolemizujem. Päťka a šestka sú zákerné, nechali sme tam kopu času a aj kus sebavedomia. Aj si v rámci posádky ujasňujeme, čo je práva strana, a tak…

P1050977
Presúvame sa na druhú stranu, prenášame veľkú hrádzu, nikde nikto. Fičíme hore, doplácame na neznalosť prostredia a dávame si nejaké zátočky zbytočne. Ale zase pri pár kľúčových kontrolách máme šťastie, motajú sa tam spolubojovníci a tu zas získavame. Aj cez rákosie sa predierame, aj sa cez veľkú trupku púšťame…Záhadou najväčšou je štyrka. Indícia je „osada“. Cestou hore nenachádzame, cestou dole parkujeme medzi ďalšími 5 loďami, berieme ju (teda akože môj háčik 🙂 a fičíme do cieľa. Denisovci prichádzajú minútu za nami, ale štartovali 2 minúty po nás, takže vyhrávajú našu kategóriu.
Celkovo ich predbehli ešte Kukumberg Janota, ale to sú dvaja chlapi , to sa nepočíta 🙂

P1050985
Berieme ceny a nejaké veci z Deniskinho grilu , traverzujeme , naväzujeme a fičíme dom. A hlavne sa dozvedáme, že „osada“ sú dve dosky zbité dokopy. Povedal Karol Komora.

Ďakujeme za pekný zážitok 🙂

Písal Smolík, fotky Deniskine.

Tu je ešte videjko od chalanov – spolubojovníkov:

Bodiky 2014 from Tomas Scepka on Vimeo.

 

%d blogerom sa páči toto: