Preskočiť na obsah

Slovenskí vodáci na českom vodáckom sviatku – Lipno 2000

  • Geronimo 

Kto

Ducov Megane: Duco, Maco, Boris YAK (vl.m. Boris Mládek), Smolík

Felácia Manana: Maťo, Šingo, Jano Rusnák (najlepší Slovák)

Počo

Dosť zima

Kedy

Piatok 25. – nedeľa 27.8.2000

Ako to začalo?

Mojim telefonátom Ducovi v stredu. Počul som že ide na Lipno, že aj ja teda chcem. Ten mi oznámil, že už asi sú síce štyria, ale neni problém, že sa snáď zmestíme aj piati (pozn. Duco nemá ani autobus, ani Aviu ale obyčajného Megana…).  Toto Ducove vyjadrenie vo mne nevzbudzovalo dôveru, tak som pochopil, že je správny čas poobzerať sa po inej doprave na Lipno – žhavil som linky na Beňušku, Julku Mistralovú a čojaviem kam ešte – išlo síce veľa áut na Lipno, ale nikde ani len miestečka pre mňa chudáka úbohého…už som začínal na najhoršie pomýšľať, keď v tom vo štvrtok zavolal Duco, že 1 trupka nejde, tak sme sa teda dohodli na piatok 19.00. Bolo nás 4: Duco, Ja , Maco-skaut a Boris.

Piatok

Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou, dohodli sme sa, že o 19.00 vypadneme, a nám sa to aj podarilo!!! Cestou cez A sme kecali a pili Broučka (to je to vec zďaleka podobná pivu s umelohmotným obalom aj chuťou- ale po 3.flaške sa to nejako spravilo) vychlamtali sme 6 1.5litrovych fľašiek ináč. Do Loučovic sme dorazili o 0,00 a stretli sme skautov „on the road“- vybrali sa na 2 týždne nejaké európske vody pojazdiť“ (Jano DNA, Rišo a Maťo) Zapadli sme do takej  malej krčmičky. Duco vytiahol gitaru, skauti trávu a zábava sa začala. Náš gitarista hral výborné, ale mal 2 chyby: Tichu gitaru a nevedel spievať, ináč to bolo super. Nakoľko sme my ostatní Ducovi s presadením slovenských pesničiek v Českej krčme moc nepomohli, sólo si vybojoval iba na „fľaškové blues“- ale stálo to za to. Ináč si buď pobrnkával (tiež sa to dalo počúvať) alebo ladil, alebo si pýtal od miestnych „guitar guys“ nejaké éčko, čí čo… Chrneť sme išli asi o 04.00.

Sobota

Ráno sme po klasickej návšteve zdejšího pekařství poraňajkovali. Pojedli sme, aj na vodu sa nám zachcelo, tak že ideme zviezť autá. Tu nastáva veľká chyba z Ducovej strany, očakáva od skautov aspoň trocha normálne tempo života. Toto tempo bolo na trupky skautské asi rýchle, lebo keď sa o 12.00 vrátili pod priehradný múr, zistili, že špricky sú v ich autíčku. A ich autíčko je dole. Vinu sa snažili zviesť na Duca, že ich moc hnal, že Manana mala stres a to zapríčinilo nesprávne umiestnenie týchto dosť potrebných kusov neoprénov. O 13.00 sme sadli na vodu, pohodová jazda, Boris-panic to zvládal absolútne v pohode, horšie to bolo s Ducom, lebo ten dal namiesto dobrému rozbehu a odrazu pred haťkou prednosť jej podrobnému preštudovaniu zo všetkých (teda aj vnútorných) strán. Po pochytaní Duca, pádla aj loďky sme si dali Loučovický jez, skúšali občas Blue-andel, občas Maťo uderil nejaký ten freewheel na vlne a tak…Škvíru sa nám podarilo napriek obavám včas identifikovať a preniesť. To sa asi nepodarilo neznámemu hrdinovi na neznámej C1, ktorý preplával Škvíru KOMPLETNE dole hlavou. Vyeskymoval, jak keby nič a odpádloval vdiaľ. Asi to mal natrénované, či čo… (Možno je to typické pre južné Čechy – tuto frázičku sme od seba počuli dosť často totižto)Druhýkrát sme na vodu nestihli ísť, takže sme sa išli dobre najesť, Manana si vychutnávala jedno z posledných varených jedál na dlhu dobu, tak žrali, čo im pod ústa prišlo… Po dospení k záveru, že nikto z nás nie je schopný dva dni za sebou tak brutálne hýriť sme sa pobrali tesne po zotmení do spacích vakov. Duco si ustlal v aute na sedadlách, kope veci, gitare, šikmej ploche a nafukovačke a vyjadril sa , že to je úplné OK a že sa mu tam páči viac ako na budúcej spálni nás všetkých ostatných.  Spánok bol vcelku OK až na dve veci: Borisovo nočné kričanie, trasenie a nasledovne prebudenie sa navirtuálneho psa pri jeho nohách. Pes tam síce žiadny nebol (zle sny, alebo čo…), zato tam bola brutálna kosa (je pravda, že som mal na sebe trenky a tričko kr.ruk- ale šak je leto- presviedčajúc sa som sa postupne balil  do stále menšieho klbka – absolvovať turistiku do auta pre handry ma ani nenapadlo… ) A ešte niečo, v sobotu mi niekto uj.., teda vlastne zmenil majiteľa karimatky, ktorú som si na tento výlet požičal…FUCK OFF Lipno (ale iba také malé fuck off…)

Nedeľa

Raňajky absolvované z miestnych zdrojov, párečky, klobáska. Duco bol aktívny aj v tento deň, skauti si po predchádzajúcich. skúsenostiach všetko asi ešte raz checkli, čí im niečo nechýba a vďaka tomuto všetkému sa nám na vodu podarilo sadnúť v relatívne dobrom čase. Stretávame aj Čunovčanov, je troška menej vody, čo sa prejavuje najmä na náročnosti nájazdu na Loučovickom jeze, dopláca na to Boris, ktorý vrchnú časť prechádza vyľahnutý, spodnú časť dole hlavou… Maco – sa rozhodol ísť Škvíru, tak sme mu žičli rukavice, prešiel v pohode. Maťovi sa potom stala taká vec – strhlo mu špricky, mal trocha problém dostať sa k brehu. Najbližší okolo pádlujúci bol Megadeath a spol. Nepomohli mu dokonca ani po tom, ako ich o to poprosil !!! FUCK OFF Megi a spol (toto je ale veľké FUCK OFF, lebo toto sa nepatri…) Po dojazde sa trojka Duco, Smolík , Maco rozhodli pre repete od Loučovic, fakt to bola rýchlovka, aj napriek Macovmu kopaniu. Dôvod: rana do gule na krku posadenej od šutra na dne položeného v polohe kajaku dnom na nebo ukazujúcom. Tentokrát okoloidúci pomohli, Maco sa dal dokopy a mohli sme to doraziť dole. Ináč pohoda. Mňa sme vyložili na autobus v Loučoviciach, ktorý ma neskôr vrhol do naručia ďalším Šumavským dobrodružstvám na celý týždeň, ostatná osádka Meganu sa najedla a hijooo domov, Manana sa vybrala smer Plating a Europa…

Smolík
%d blogerom sa páči toto: