Preskočiť na obsah

Proti prúdu do Hainburgu

Pali Slovák dal tento rok už siedmykrát dokopy protiprúdnu plavbu do Hainburgu. Aj dátum dobrý vymyslel (15. 5. 2010), program tradične kvalitný – 12 km pádlovania proti prúdu Dunaja do Hainburgu.

[mudslide:picasa,0,peter.vercek,5471768899469263457,10,600,left]

Účastníci

Mali sme novica (paradoxne, ako Pali hovorí, najskúsenejší. Nechcel povedať rovno že najstarší:-): Alinko na zjazďáku.Mali sme aj novú kategóriu C2 mix – Stano Majerčík (kategoricky najpromiskuitnejší, už jeho 4.kategória v rámci Hainurgského cyklu) s Kulačkou. V kategórii K1 WW bojoval Milan Poliak, zjazďáky osedlali Luciša, Pali a už spomínaný Alinko. Nemej dobre obsadená kategória morských kajakov bola zastúpená troma Marlinmi: Mišo, Pepe a Smolík.

Priebeh

Na vodu sa nám podarilo sadnúť niečo po desiatej, optimálny vodný stav nám dovolil vyraziť hore zátokou. Prvá zastávka na prečerpávačke – čakáme sa , čo to sa snažíme zhltnúť a čudujeme sa nad Alinovou eretkilnou šprickou . Alino vraví, že to nie je šprickou, ale nejakou kvartálnou periódou… Vydýchaní a vytvrdnutí vyrážame smer Devín. Plavba prebieha v pokľude. V Devíne albánska sekcia zisťuje, že nie je čo čľupnúť – Smolík teda vyráža do devínskej krčmy kúpiť „Kompaktné balenie najtvrdšieho alkoholu, aký tu máte“, následne ho spoluprotiprúdnikom ponúka ako jablkový džús, niektorí veria 🙂 Pali následne vyťahuje tradičný sektík, a spomienky na hranice, ploty a časy minulé. Čaká nás už len traverz a jedna zákruta do nášho cieľa – krčmy na Dunaji. Šlapeme na pálenku a sekt – asi preto sme za chvíľku hore 🙂 V krčme dávame obedík  a pivečko, prípadne trošičku Jagermeistra. Prezliekanie späť do mokrých vecí nie je úplne zadarmo – navyše začína pršať a fúkať…  Cestou dole sledujeme rakúsku pátraciu akciu (autá, lode, vrtulník) , rozdeľujeme sa na ramennú a hlavnotokovú sekciu, aby sme sa nakoniec stretli vo vykúrenom  Paddleri na čajíku a pivečku…

Smolík

Paliho správa, Fotogaléria

Pages: 1 2 3

2 názory na “Proti prúdu do Hainburgu”

  1. Vyzdvihol by som Paliho podiel na tom, že tento rok sme sa opäť zišli na tejto bohumilej akcii a Smolíkovi za jablkový džús a tento report.

Komentáre sú uzavreté.

%d blogerom sa páči toto: