Preskočiť na obsah

Romantika, pot a… komáre

  • Pepe 

S mojimi milými kamarátkami a spolupútničkami „raftovaciou kariérou“ Saškou a Slivkou sme sa vydali prvý májový víkend objavovať zákutia Dunajských ramien, tentokrát na Maďarskej strane. Stačilo „málo“ – prepustiť sa od manželov, detí a práce ;o)

IMG_12811Plán výletu sa tvoril cestou a konečné rozhodnutie padlo až pri odväzovaní lodí. Vyrazíme z kempu pri Dunakiliti a dopádlujeme kam dopádlujeme, romanticky prespíme mimo civilizácie a na druhý deň sa vrátime.
Všetko šlo ako po masle – vysoký stav Dunaja nám pripravil skvelé vlnkovaté perejky a my sme si radostne testovali, čo všetko seakajak zvládne.  Saška si vychutnávala miniadrenalín na zjazďáku.
Krásne to odsýpalo, stihli sme si povedať „skoro všetko“ a boli sme veľmi rýchle.

Čo malo za následok, že sme sa zviezli oveľa ďalej, než sme pôvodne plánovali a pri zistení, že sme pádlovali 7 hod  nám z predstavy spiatočnej cesty  trošku zamrzol úsmev. Dole prúdom sa pádlovalo krásne! Okrem jednej,  sme splavili všetky hate, ktoré, ako sme ticho  tušili, cestou hore asi splavné nebudú…

IMG_1276Večer sme si ale pokaziť nenechali. Prvé kolo zábavy bolo jasné a neustále na nás dobiedzalo: nastriekať sa repelentom  viac než je reálne, ku tomu si obliecť komárom neprepichnuteľné veci a postaviť stan, kde sa ukryjeme pred týmito nežiadanými nápadníkmi. Moja teória o pevnosti svalov o ktoré si komár zlomí sosák neviem prečo nefungovala… Ale ďalšia,  že velký rodinný stan sa dá postaviť aj bez kolíkov nakoniec vyšla! A vlastne, keby som ich nenechala v aute, ani by sme nevedeli, aké sme šikovné a vynaliezavé ;o)

IMG_1266

Ráno, ako ináč – ROMAN ROMAN a ROMAN a… komáre….. a balenie a potom už len 9 hodín nádhery krásneho počasia, lužného lesa, Dunaja, vychytávania najjednoduchšej cesty po vracákoch hore prúdom.
Pravda, to posledné nás nebavilo úplne celý čas, malinko sa to striedalo s tuhnúcim celým človekom, lámaním sa pri prenášaní lodí a brodením sa pri komplikovaných výlezoch. A malej orientačnej nervozity v poslednej pol hodine cesty ;o).

IMG_1275Bolel ma celý človek, možno aj dvaja naraz, a hlad som mala za štyroch… Dievčatá sa ma snažili utešiť, že na tom boli podobne. Našťastie sa potvrdilo, čo nám Saška celý víkend sľubovala, že v Maďarsku sa výborne naješ hocikde a hocikedy.
Halászlé a guláš, v ktorých stojí lyžica, sumec na smotane s kôprovými haluškami alebo divina s kroketami veľkými ako päsť boli veľmi príjemnou a zaslúženou odmenou!

3 názory na “Romantika, pot a… komáre”

Komentáre sú uzavreté.

%d blogerom sa páči toto: