Preskočiť na obsah

Splav Orth – Bratislava 6.10.2013

  • Geronimo 

 

 

          Predpovedajú pekné počasie na víkend, nepôjdeme na splav?

Začiatkom týždňa na víkend sľubovali pekné počasie, ale ako to už býva viac menej zvykom, realita bola iná. V sobotu bol prenádherný deň, ak si odmyslíme vietor ktorý dul ozlomkrky a tak sme kúsok dúfali, že ak vietor ustane, bude to v nedeľu nádherný splav plný pohody a radosti v krásnom počasí.

Avšak by zrejme nebolo o čom rozprávať, preto sme sa v nedeľu prebudili do rána čerstvo po daždi.

Na nálade nám to ale neuškodilo, aj keď ani nepridalo, lebo vidina v Aladinovi že zrážky majú ustať do 10:00 bola pre nás celom priaznivá, veď pred desiatou sú na vode len prízraky. My sme si už radšej ráno neprekontrolovali predpovedný model, ale našli sa aj takí čo áno a čuduj sa svete, takí sa na lodenici ráno ani neukázali –  a ostali pekne doma v teple.

p1040360p1040364 - kópia

Odhodlanci a zvedaví nováčikovia (pre mňa so Saškou to bola priemiéra na úseku  Dunaja Orth -Hainburg) sme sa teda ráno stretli na lodenici v Dunajčíku. Lode sme si stihli naviazať kým prišiel autobus -keďže kúsok meškal. Už na lodenici trošku mrholilo, ale cestou do Orthu sa riadne rozpršalo. Sledovali sme smutne rýchlosť cyklovača pustených stieračov na autobuse a premýšľali či sa preobliecť do šušťákov alebo nie. Mäkšie povahy sa prezliekli hneď v autobuse, silnejšie po vystúpení z neho a tí najsilnejší, čo so sebou nič také nemali sa aspoň chytro zahriali z vnútra.

p1040379 - kópia

Nalodili sme sa celkom rýchlo a na naše prekvapenie, hneď pri nastupovaní sme zahliadli ako stredom Dunaja dačo pláva. Najskôr nás napadlo že pes, ale malo to dajakú vysokú hlavu. Bol to srnec -nádejný manžel srnky. Chlapci na pramici skonštatovali že je ruja a zrejme na opačnom brehu už nie su žiadne ruže :). Plával ozaj rýchlo a vraj ešte rýchlejšie vybehol na breh a hurá do lesa.

p1040393

Orth sa nachádza na kilometrovníku 1901, teda o chvíľku sme už boli na rovníku kde Saška sľúbila deťom odmenu v podobe obložených žemličiek. Páčilo sa mi ako Saška vysvetlovala deťom že keď sa v rozprávkach píše že počasie bolo „sychravé a nevlúdne“ tak tým myslia presne to ako je teraz.

Veľa pohody zo začiatku na vode nebolo. Stále sa okolo nás striedali dajaké lode. Dokonca priamo vedľa nás v jednej chvíli TwinCity obiehal pomalšiu loď, ktorá sa ešte vliekla za ďalšou, teda sme mali v blízkosti 3 veľké lode a ich vlny boli riadne roztrieštené.Až keď premávka kúsok ustala a našťastie aj dážď, tak sme si v kľude pospájali loďky a povymieňali navzájom tekuté dobroty. Mirík so Saškou a deťmi trielili k ohňu, keďže drobizg im trochu premrzol.

p1040404p1040406

p1040413

Sútok Dunaja s Moravou je na kilometri 1880 a Nemecká pláž cca 1774

Keď sme tam dorazili bolo asi pol tretej, čo bolo dobre, lebo sme mali celkom dosť času užiť si pohodu pri ohni. A tak sme si opiekli dajake klobásky, špekáče a poniektorí aj pagáče a pizzu. Bolo tam príjemne ako vždy, akurát TwinCity ktorí dva krát preletel okolo nás, vyrušil náš oddych a radšej sme si šli lodičky postrážiť aby sme sa mali na čom vrátiť.

p1040421p1040426

 

Rada si to niekedy zopakujem, je to pekný typ na jednodňový splav, ale nabudúce radšej za krajšieho počasia.

A ešte jedna foto do súťaže “ otec roka 2013 „

 p1040437

%d blogerom sa páči toto: