Preskočiť na obsah

Invázia slovenskej riečnej pechoty v Turecku

  • Keysho 

Predzáver

Rád by som poďakoval všetkým, ktorý napomohli a prispeli k uskutočneniu a naplneniu tejto akcie, aj keď asi vysoká grécka latka nebola posunutá.

Poďakovanie patrí všetkým, ktorý čokoľvek zohnali, vybavili , urobili, zaistili. Každý vie asi čím prispel.

Roman neúnavne a vytrvalo točil volantom, nemlátil nás po rukách, keď sme sa babrali do rádia, nepúšťal nám Ňadranku a vie sa dokonca aj člnkovať a sľúbil , že s nami ešte pôjde  niekedy niekam. …a vyzeralo to že nekecá.

Šeďo neúnavne točil všade kde sa dalo a kde mohol. Klobúk na hlavu pred ním ako vravíme, zasluhuje si to obdiv a dúfam , že z toho bude zase jeden dobrý film.

Juraj neúnavne naháňal každý deň signál a pokrytie, dokonca kvôli tomu aj na strechu auta vyliezol, aby uvádzal (alebo zavádzal?) do nemého úžasu slovenskú, po informáciách pachtiacu, verejnosť. Rezervne aj šoféroval občas.

Juraj má vstup do rádia a hľadá signál.

Záver

Zase sa jeden starší plán či sen stal skutočnosťou a ani Amíci tomu nezabránili, aj keď veľa nechýbalo. Je možno malým zázrakom, že sa ten náš cirkus na kolesách a na člnkoch podarilo vypraviť do sveta. Ktovie prečo toľkí naleteli na takýto mnohými spochybňovaný podnik. A možno len preto to vyšlo, že sa nikomu nechcelo urobiť a pripraviť náhradné Pyreneje. Nech je však ako chce boli sme v krajine polmesiaca, lietajúcich kobercov, lietajúcich núl a milionárov , kebapu, v krajine prešpikovanej históriou a jej pozostatkami, v krajine príjemných a dobrých ľudí a bohvie čoho ešte. Bola to veľká cena Turecka – Utopme ma – na okruhu Istanbul, Dalaman, Köprücay, Manavgat, Alara, Melen.

….a viem, že sa sem ešte chcem niekedy vrátiť.

Sú tu rozsiahle a úchvatné hory, navonok drsné a nehostiné. Medzi nimi sú údolia a určite v každom z nich tečie rieka či potok. Škoda, že mnohé z nich sú však neprístupné, nevedú tam cesty a tak aj rieky a možnosti ich splavovania ostávajú nepoznané a neprebádané. Až na pár komerčných raftových spoločností ( tí však toho moc neprebádajú) v Turecku vodná turistika nie je rozšírená a rozvinutá. Takto bohužial potenciál a možnosti tak veľkej krajiny budú nevyužité úplne ako je to na iných miestach Európy. Možno to čaká na dobrodruhov z celého sveta…

Ja

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
%d blogerom sa páči toto: